سرند گریزلی چیست؟ (قیمت و مشخصات فنی)

سرند گیزلی از انواع سرند دانه‌بندی است، اما تفاوت آن در ساختار، نوع استفاده و جایگاه قرارگیری در خط تولید شن و ماسه است. نحوه عملکرد سرند گریزلی بدین صورت است که ابتدا با کمک لودر از طریق فیدر یا سیلوی اولیه باردهی شده و سنگ‌های درشت را مستقیما وارد سنگ‌شکن فکی می‌کند. سرند گریزلی بقیه خوراک ورودی را از قطر حداکثر ۳۰۰ تا حداقل ۲۰ میلیمتر را دانه‌بندی می‌کند. این مواد توسط نوارنقاله به دیگر تجهیزات خط تولید هدایت و خردایش می‌شوند.

ویژگی‌های سرند گریزلی

  • سرند گریزلی باعث افزایش بهره‌وری سنگ‌شکن فکی می‌شود. بدین ترتیب که با ممانعت از ورود سنگ‌های کوچک و شن، به محفظه خردایش، مانع خفگی دستگاه شده و در عین حال باعث بازدهی بیشتر سنگ‌شکن فکی میگردد.
  • جداسازی و طبقه‌بندی بار سنگ‌دانه درشت از حداکثر ۳۰۰ تا حداقل ۲۰ میلیمتر
  • شبکه V شکل ضد سایش جهت هدایت و دانه‌بندی با قبلیت تعویض
  • روتور با شفت فولادی و رولبرینگ‌های با قابلیت سرویس و تعمیر آسان
  • قابل تنظیم بودن دامنه ارتعاش

ساختار سرند گریزلی

سرند گریزلی از میله‌هایی تشکیل شده است که به موازات هم و در فواصل معین نسبت به هم قرار دارند. این میله‌ها بر روی چهارچوب مناسبی قرار گرفته‌اند، به نحوی که مانع از گیر کردن مواد و خفه کردن دستگاه شوند. همین ویژگی اصلی‌ترین دلیل اهمیت وجود سرند گریزلی به جای سرند لرزشی ساده در ابتدای خط است.

در حقیقت این سرند به منظور تفکیک سنگ‌های بزرگ و هدایت آنها به سمت سنگ‌شکن فکی طراحی شده است. با نصب این نوع سرند قبل از سنگ‌شکن فکی، خاک موجود در مواد ورودی و همچنین سنگ‌های ریزی که نیاز به خردایش در سنگ‌شکن فکی ندارند و از پنجه‌های سرند عبور می‌کنند و تنها سنگ‌های درشت وارد سنگ‌شکن فکی می شوند. بدین وسیله کارایی سنگ‌شکن فکی افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: توری سرند


به منظور استفاده بهینه از سطح مفید توری، سرندها در طول‌ها، عرض‌ها و طبقات مختلف ساخته می‌شوند و قادرند دانه‌بندی مصالح را در ظرفیت‌های مختلف برحسب تن در ساعت انجام دهند. از انواع توری‌های سرندی می‌توان به توری سرند آهنی، توری سرند فولادی و توری سرند ضخیم اشاره کرد که از چشمه ۱ تا ۱۰۰ تولید می‌شوند.


Rate this post